Kreće 11. Culture Shock Festival

Križevce ?e s ukupno 22 doga?aja u mjesec dana kulturno šokirati 11. Culture Shock Festival, ?iji su bogati program objavili organizatori iz križeva?kih udruga K.V.A.R.K. i P.O.I.N.T., na tiskovnoj konferenciji održanoj jutros u Maloj vije?nici Grada Križevaca. Sadržaj tiskane knjižnice džepnog formata, kao i web sjedišta, festivala koji je osvježen promjenom vizualnog identiteta, predstavili su direktor festivala Saša Lon?ari? i glasnogovornik Admir Sinani te selektorica programa Jelka Vukobratovi?. Jedanaesto izdanje festivala otvara pjeva?ka diva Josipa Lisac koncertom u Klubu kulture u subotu 14. ožujka, koji je ve? danima rasprodan. Uz pratnju klavijaturista Gojka Tomljanovi?a, Josipa ?e izvesti neke od svojih najve?ih hitova, a publika ?e uživati u kreativnim scenskim rješenjima i nadasve glasovnoj prepoznatljivosti Josipe Lisac, ikoni uz koju stasale mnoge generacije, sinonimu za stil i modnu osviještenost, višestrukoj dobitnici Porina, modnog Oscara i brojnih drugih nagrada, od kojih je najnoviju, Porina za antologijsko ostvarenje hrvatske glazbe, dobio njen debitantski album “Dnevnik jedne ljubavi” iz 1973. godine. 

11028969_454173551413800_4483634079262068325_n

Raskošan festivalski program nudi ?ak šest koncerata, pet tribina, ?etiri radionice, po dvije predstave, projekcije i slušaonice te jedan izložbeno-performerski nastup. Prema informacijama od samih organizatora, o?ekuju sredstva Ministarstva kulture, gdje su aplicirali s ovim projektom, kao i Koprivni?ko-križeva?ke županije, dok je potpora Grada Križevaca izvjesna. Uz neizostavnu financijsku podršku, za kvalitetu ovog programa, koji iz godine u godinu dovodi velika kulturno-umjetni?ka i javna imena te pokre?e rasprave o važnim društvenim temama, zaslužno je dvadesetak volontera iz ovih dviju udruga, koji nesebi?no doprinose kvaliteti života u lokalnoj zajednici.