Zaklada Zamah studentima Visokog gospodarskog učilišta u Križevcima predstavila tečaj “Održivi razvoj u praksi”

Danas je u Klubu kulture održano predstavljanje online tečaja za mlade pod nazivom “Održivi razvoj u praksi”. Tečaj provodi Zaklada Zamah u suradnji sa tri partnera iz Italije, Češke i Španjolske u sklopu Erasmus+ projekta “Kreativni mladi za održivi razvoj”. Predstavljanje tečaja održano je pred studentima specijalističkih diplomskih stručnih studija Visokog gospodarskog učilišta u Križevcima koje je u prostor Udruge K.V.A.R.K. u sklopu nastave dovela pročelnica Odjela za specijalističke diplomske stručne studije dr. sc. Zvjezdana Augustinović kojoj ovim putem zahvaljujemo na susretljivosti. Zahvaljujemo upravitelju Zaklade Zamah Dragi Vručiniću i stručnom suradniku za filantropiju Roku Nakiću koji su odlučili ovaj iznimno zanimljiv tečaj predstaviti baš u prostoru naše udruge. Također zahvaljujemo dekanici Učilišta dr. sc. Marceli Andreati Koren koja je uvijek spremna na suradnju. Nadamo se da će se nekolicina studenata odlučiti za ovaj interaktivni tečaj i iskoristiti ga kao nadogradnju svojeg znanja i praktičnih vještina!

Kao civilizacija se suočavamo sa rapidnim klimatskim promjenama, gubitkom biljnog i životinjskog svijeta, nedostatkom hrane i drugim izazovima. Održivi razvoj i prakse proizašle iz teoretskih temelja održivog razvoja predstavljaju odgovor na navedene izazove. Kao pojedinci i kao zajednica imamo priliku stvoriti za sebe novi put kojim ćemo zaštititi planet i osigurati budućnost generacijama koje dolaze. Upravo takvim putem kročimo kroz obrazovanje mladih. U sklopu tečaja mladi imaju priliku od stručnjaka iz područja održivog razvoja naučiti više o specifičnim održivim praksama. Tečaj se sastoji od 4 edukativna modula: Provedba okolišnih kampanja, Održivi turizam, Održiva poljoprivreda u urbanim sredinama, Poslovna primjena održive poljoprivrede/ponuda i potražnja. Tečaj se odvija na platformi za e-učenje MOD. Svi zainteresirani polaznici tečaja u tom razdoblju imaju priliku položiti testove te steći službene certifikate.