U subotu ‘Krvava nedjelja’ na filmskom platnu

Pobjedni?ki film Motovunskog filmskog festivala 2002. godine, irski Bloody Sunday, igra u subotu 23. rujna u Klubu kulture u Kri?evcima, u ciklusu Film i dru?tvo. Redatelj Paul Greengrass u filmu je obradio stvarni doga?aj poznat kao Krvava nedjelja, iz 30. sije?nja 1972. godine, jednog od najkrvavijih datuma u novijoj irskoj povijesti, opjevanog i u popularnoj kulturi. Dvoje ljudi koji ?ele besplatan upad na film, neka se izvole javiti na s odgovorom na pitanje Koja slavna irska grupa pjeva pjesmu sli?nu naslovu filma? Za Krvavu nedjelju i ove subote se pobrinulo Pu?ko otvoreno u?ili?te Kri?evci kao organizator ciklusa, u suradnji s udrugom K.V.A.R.K. Film se gleda od 20 sati.

Medijski pokrovitelj: www.krizevci.info

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

*
*