Nikola Pandurić na čelu Mreže mladih Hrvatske

Na godišnjoj tematskoj i izbornoj skupštini Mreže mladih Hrvatske, nacionalne krovne organizacije mladih, koja se od četvrtka održavala u Selcu, za novog predsjednika MMH-a izabran je Nikola Pandurić iz križevačke udruge K.V.A.R.K. Pandurić je u prethodnom mandatu bio član upravnog odbora MMH, predsjednik je K.V.A.R.K.-a i odnedavno je ponovo biran u Gradski savjet mladih Križevaca. Zagrebački je student diplomskog studija ekoinženjerstva, u Križevcima je prošle godine pokrenuo program za srednjoškolce “Mladi za mlade”, a aktivan je na području edukacije mladih, zaštite okoliša i biciklizma.
Osim izbornog dijela, tijekom trodnevne skupštine predstavnici šzdesetak udruga mladih i za mlade sudjelovali su u radionicama o problematici mladih, od nezaposlenosti i neformalnog obrazovanja do dostupnosti visokog obrazovanja te seksualnih prava i zdravlja, gdje su o tim i mnogim drugim temama definirali smjernice za daljnji rad Mreže.