REZULTATI – Cirkuska rezidencijalna mreža 2023.

Na ovogodišnji javni poziv za rezidencijalnu potporu pristiglo je ukupno 18 prijava, a nakon selekcije objavljujemo rezultate:

Cirkuska rezidencijalna mreža do kraja 2023. godine ugostit će ukupno 7 projekata suvremenog cirkusa i srodnih izvedbenih formi iz Hrvatske, Srbije i Slovenije.

Organizacije okupljene u “Cirkusku rezidencijalnu mrežu” podržat će odabrane projekte kroz prostor za rad, financiranje putnih troškova, smještaja i dnevnica, omogućavanje tehničkih uvjeta, medijsku promociju, povezivanje s lokalnom zajednicom putem prezentacije rada u nastajanju i razgovor s publikom.

Čestitamo svim odabranim umjetnicima i grupama, a svima koji ovaj put nisu odabrani želimo sreću u narednim pozivima.

Odabrani su projekti:

1. Prostor Plus, Filodrammatica (Rijeka) – “The Forest”, Danijela Zajc
  2. KUĆNI KOLEKTIV, Kuća Klajn / House of Klajn (Klanjec) – “Stage Solo 2.0.”, Punctum / Ivana Vuković
  3. CIRKUS KOLEKTIV, Mala Scena (Split) – “Jedan sekund traje dugo”, Jelena Vujović
  4. Cirkorama, CirkoBalkana šator (Zagreb) – “Srž” , Cirkusfera / Milan i Vladana Manić; “Opstanak tijela”, Mia Bradić
  5. ROOM 100, Hala 100 (Split) – “Načini postojanja”, Danka Sekulović, Tjaž Juvan, Ana Pinter
  6. Udruga Čarobnjakov šešir, DC Rojc (Pula) – “Načini postojanja”, Danka Sekulović, Tjaž Juvan, Ana Pinter
  7. Udruga K.V.A.R.K., Klub kulture (Križevci) – “Pozdravi Pozdravima”, Teatar Cirkus Punkt

Cirkuska rezidencijalna mreža u 2023. godini dio je projekta Nacionalne cirkuske platforme koja se provodi uz financijsku podršku Zaklade Kultura nova, a sufinancirana je i sredstvima Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske.