Močvarni Laboratorij uskoro u Klubu kulture!

Močvarni Laboratorij je projekt neformalne edukacije koji upotpunjava misiju udruge URK da zadovoljava različite potrebe mladih ljudi, educira ih i otvara im “prozore u svijet”. U sklopu Močvarnog Laboratorija u Klubu kulture će se uskoro održavati veliki broj radionica za mlade koje će biti u potpunosti besplatne. Radionice financira Ministarstvo Znanosti i Obrazovanja

Popis radionica:
Dramske radionice (voditelj: Mario Kovač)
Novinarske radionice (voditelj: platforma Kurziv)
Radionice rock fotografije (voditelj: Mladen Pobi)

Tonske radionice (voditelj: Filip Pacak)
Radionice scenske rasvjete (voditelj: Andrija Santro)
Radionice zapadnoafričkog ritma (voditelj: Kazimir Mikašek)
Radionice sitotiska (voditelj: Nikola Mijatović)

Ciljevi projekta su omogućavanje kvalitetnog provođenja slobodnog vremena za mlade kroz neformalno obrazovanje; pružanje obrazovanja u područjima koja nisu zastupljena postojećim oblicima formalnog i neformalnog obrazovanja; razvijanje kreativnosti mladih te poticanje mladih na samoobrazovanje, samoinicijativnost i aktivnu participaciju te poticanje kulturne afirmacije mladih.

Osnovne aktivnosti projekta su kreativne mentorirane radionice praćene javnim prezentacijskim programima koji općoj javnosti komuniciraju rezultate i tijek radionica, a primarni korisnici projekta su djeca i mladi (15 do 30 godina starosti).

Očekivani rezultati projekta su razvoj dugoročne, održive i inovativne platforme za umjetničku i kulturnu edukaciju i odgoj djece i mladih; povećanje broja korisnika programa s fokusom na školskoj djeci i praćenju vertikale odgoja i obrazovanja, unapređenje praktičnih, kreativnih i komunikacijskih vještina korisnika; nadopuna obrazovnog kurikuluma sadržajima koji trenutno u njemu nisu dovoljno zastupljeni te međusektorsko partnerstvo – implementacija i dugoročna održivost suradnje između obrazovnog sektora i civilnog sektora. Cilj je i omogućiti pristup učenicima ekonomskih i strukovnih zanimanja u manje razvijenim područjima pristup kulturnim sadržajima i potaknuti praktičnu primjenu stečenih vještina i kulturno poduzetništvo. Sukladno planiranomprogramu kreativnih radionica u sklopu projekta djeca i mladi stjecat će različite umjetničke vještine – kazališne, spisateljske, glazbene, zatim novinarske, fotografske, grafički i produkt dizajn, dok su sve radionice planirane u suradnji, realizaciji i pod mentorstvom stručnih voditelja/ica.

Suradnik na projektu: Srednja škola “Ivan Seljanec” Križevci.

Uskoro objavljujemo raspored radionica.