KINEDOKOM 2020 započinje nova programska sezona Udruge K.V.A.R.K.

U dvorištu Galerije K2 i Klubu kulture ove godine gledamo čak 8 sjajnih europskih dokumentaraca!

KineDok je zajednički projekt sedam europskih filmskih organizacija za alternativnu distribuciju kreativnih dokumentaraca. Održava se na često netipičnim lokacijama prikladnim za filmske projekcije – od kafića i klubova, preko domova kulture i galerija ili u sklopu drugih kulturnih i filmskih manifestacija.

Kroz rujan i listopad 2020. u dvorištu Galerije K2 i Klubu kulture prikazivati će se 8 europskih dugometražnih dokumentaraca, a među njima su festivalske uspješnice, kao i nacionalni hitovi iz Češke, Mađarske, Ujedinjenog Kraljevstva, SAD-a, Rumunjske, Finske, Danske, Bugarske i Hrvatske.

Cilj KineDoka je zainteresirati širu publiku za dokumentarni film, predstaviti autore i njihove filmove publici te razviti dijalog o društveno važnim temama.

Dođite i pogledajte intrigantne priče o ljudima poput vas, s ljudima poput vas.

Raspored filmova:

9.9. Glavni kolodvor

16.9. Ghetto Balboa

23.9. Projekt: Baka

30.9. Na vodi

7.10. Učitelj

14.10. Magični život V

21.10. Lake lekcije

28.10. Udaljenost od mene do mene

KineDok se provodi uz podršku Kreativne Europe, potprograma MEDIA i Hrvatskog audiovizualnog centra.