CROSSCITY BUCKETS – turnir u uličnoj košarci

Peto izdanje turnira u uličnoj košarci Crosscity Buckets odigrano je ove subote na igralištu gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga u Križevcima.

U konkurenciji 12 seniorskih timova, pobjedu je rezultatom 21:19 odnijela ekipa Šta ti je bilo s prstom u sastavu Dominik Nervo, Marko Kirin, Marko Jukić i Ivan Martinčić.

U neizvjesnom i žestokom finalu, a nakon velikog preokreta, pobijedili su ekipu Zabranjena ljubav koju je predvodio hrvatski košarkaški reprezentativac Borna Kapusta i suigrači Tomislav Prstec, Tomislav Matoić i Ernest Troha.

Igračem turnira (MVP) proglašen je Tomislav Matoić iz ekipe Zabranjena ljubav koji je cijeli turnir odigrao na visokoj napadačkoj i obrambenoj razini.

U utakmici za treće mjesto pobjedu je odnijela ekipa Mladost i Iskustvo u sastavu Mihael Laptuš, Darko Sočev, Antonio Gotovac i Vedran Vlahović. Rezultatom 21:19 pobjedu su velikim preokretom “ukrali” ekipi Kulkići koja je vodila dobar dio utakmice, ali nisu imali snage za završnicu.
U zabavnom dijelu natjecanja svjetla reflektora objasjala su 15-godišnjeg Luku Biondića koji je maestralnim šutiranjem osvojio natjecanje u gađanju trica. Nakon što se izredalo dvadesetak natjecatelja, mladi Biondić gađao je posljednji i razvalio. Trice je pogađao bez promašaja (5/5) i izazvao salve oduševljenja u publici.

Osim natjecanja u tricama, bilo je organizirano i natjecanje u šutu sa centra, a kojeg je također osvojio Luka Biondić. Njegov pogodak s centra nakon osvajanja tricaškog natjecanja izazvao je potpunu ekstazu u publici.

U ranim poslijepodnevnim satima odigran je i turnir mlađih kategorija U18 kojeg je osvojio tim Mlade nade iz Bjelovara u sastavu Vito Porobić, Ivan Stjepanović i Marin Šobar. Mlade nade pobijedile su u finalu rezultatom 21:19 ekipu Ball Family (Darin Žaja, Martin Vedriš, Hrvoje Vrhovec).

U utakmici za treće mjesto tim MonStars (Luka Biondić, Dean Vujić, Danijel Topljak, Gabrijel Deković) bio je bolji od ekipe Broovi rezultatom 21:19.

Crosscity Buckets turnir u uličnoj košarci još jednom je potvrdio svoju sportsku kvalitetu koju potvrđuje šest križevačkih, tri bjelovarske, dvije koprivničke i jedna ekipa iz Zagreba koju su odigrale turnir na visokom nivou.

– Zadovoljni smo turnirom, bili smo uskraćeni za nastupe nekih ekipa zbog nezgodnog datuma (praznik, spajanje), ali posjećenost je pokazala da Križevci trebaju imati turnir u uličnoj košarci. Pratili su turnir od poslijepodnevnih pa sve do kasnih noćnih sati kada se odigralo finale, svaka im čast na tome. Sretni smo zbog popularnosti turnira mlađe kategorije U18. Potruditi ćemo se i iduće godine imati još bolji CB2018! – javio nam je svoje dojmove voditelj turnira Dejan Hrlec.

Turnir je organizirala udruga KVARK uz pokroviteljstvo Grada Križevaca čiji je gradonačelnik Mario Rajn došao pozdraviti haklere ujedno iskoristivši lijepo vrijeme za šetnju s kćerkicom Evom.