K.V.A.R.K. Nevladina i neprofitna organizacija

Kreativni veznik alternativnog razvoja kulture, skraćeno K.V.A.R.K., nevladina je i neprofitna udruga građana osnovana sa svrhom uzajamnog pomaganja, podržavanja u ostvarenju zajedničkih ciljeva. Svi zajednički i pojedinačni ciljevi koje promiče Udruga usmjereni su ka razvoju nezavisnog kulturnog i umjetničkog izražavanja, civilne scene, uključivanju mladih u kreiranje iste.
Osnovani smo 05.05.2000. godine.
Udruga djeluje s ciljem promicanja slobodnog kreativnog i kulturnog izražavanja, te promicanja vrijednosti građanskog društva u Hrvatskoj i šire.

– Okuplja mlade, neafirmirane i afirmirane likovne, književne, glazbene i ine stvaraoce.
– Različitim akcijama upoznaje javnost s radom svojih članova, te s radom kulturnih stvaralaca i drugih srodnih udruga.
– Organizira izložbe, javne tribine, predavanja, radionice, predstave, glazbena i sportska događanja.
– Upoznaje javnost sa svojim radom putem medija.
– Izdaje publikacije i periodike sa sadržajem iz područja svoje djelatnosti.